Aktualności

Powrót

Dzień ze znanym sportowcem

09 Styczeń 2018

W dniu 9 stycznia 2018 uczniowie Szkół Sokrates uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu ze znanymi sportowcami, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Progi naszej szkoły przekroczyli: Marika Popowicz – lekkoatletka, Małgorzata Wiejak – sztangistka, Adrian Zieliński – sztangista, Mateusz Bierwagen i Łukasz Frąckiewicz – koszykarze.

Mogliśmy się spotkać na żywo ze sportowcami, którzy reprezentują Naszą Ojczyznę na największych imprezach na świecie. Pani Marika Popowicz jako lekkoatletka reprezentowała nasze barwy narodowe na Olimpiadzie w Londynie w sztafecie 4×100 oraz 4×200, Małgorzata Wiejak uczestniczyła na Olimpiadzie w Londynie utytułowana na zawodach rangi światowej i europejskiej, Adrian Zieliński zdobywca złotego krążka na Olimpiadzie w Londynie 2012 roku, wielokrotny medalista mistrzostwa świata i europy, Mateusz Bierwagen oraz Łukasz Frąckiewicz nasi wspaniali koszykarze, którzy są wychowankami Klubu Astoria Bydgoszcz w którym obecnie grają i reprezentują nasze miasto w lidze koszykówki. 

Podczas spotkania nasi goście opowiadali o swoich pierwszych krokach podczas treningów oraz jak trudno jest dotrzeć na sam szczyt największych osiągnięć.  Uczniowie po spotkaniu mogli pozować do zdjęć ze swoimi ulubieńcami oraz otrzymać pamiątkowy autograf. Organizatorami tego spotkania była placówka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 wraz z Międzynarodową Szkołą Sokrates.

fot. T. Rybski


Search here