Zajęcia pozalekcyjne

Młody Odkrywca, czyli Wszechświat i ja

Świat wokół nas jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Codziennie na naszych oczach zachodzi mnóstwo fascynujących zjawisk.

Chcąc, chociaż część z nich przybliżyć i wyjaśnić dzieciom, organizujemy w szkole zajęcia rozbudzające i rozwijające pasję badawczą, na których przeprowadzane są doświadczenia pozwalające zgłębić sekrety powietrza, wody, światła, ruchu ciał, magnetyzmu i elektryczności, chemii i ludzkich zmysłów.

Mali badacze dowiadują się na nich m.in. czy woda może płynąć do góry i czy woda ma skórę, czy pusta szklanka jest na pewno pusta, czy słodkie jabłko może być kwaśne, jak zmusić balonik, by nadmuchał się sam, jak z puszki po coli zbudować wirujący silnik, poznają zaskakujące złudzenia optyczne itp.

Każde dziecko lubi eksperymentować, bo samodzielne wykonywanie prostych doświadczeń to świetna zabawa i rozwijająca umysł przygoda.

Oferuję Państwa dzieciom spotkania z eksperymentem, gdzie w przystępny praktyczny sposób staram się przekazywać uczniom podstawy wiedzy nauk przyrodniczych zgodnie z zasadą „Dzieci uczą się tego, czego doświadczają”.

Katarzyna Hołyńska - prowadząca zajęcia

Search here