Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia kulinarne

Każde dziecko od najmłodszych lat obserwuje jak dorośli przygotowują posiłki i co dzieje się w kuchni.

Pomoc mamie czy babci w pieczeniu ciasteczek, sporządzaniu sałatek owocowych czy warzywnych, gotowaniu obiadów stanowi często nie lada atrakcję. Najbardziej potem cieszy wspólne konsumowanie przygotowanych potraw czy smakołyków.

Wychodząc naprzeciw tym - bardzo potrzebnym w życiu -zainteresowaniom młodszych i starszych dzieci, w celu kształcenia w nich praktycznych umiejętności gotowania od kilku lat prowadzone są w szkole zajęcia kulinarne. Uczniowie mają mieć na nich możliwość nauki przygotowania prostych posiłków, jak również poznania technik niezbędnych w kuchni. Mogą uczyć się doboru menu do różnych okazji, poznać podstawy kuchni polskiej oraz kuchni różnych narodów. Ponadto uczą się zasad zdrowego żywienia i umiejętności wyeksponowania potraw.

Praca na kółku bazuje na produktach przynoszonych przez dzieci z domu - zwykle tanich, osiągalnych we wszystkich sklepach. Gotowe danie, w większości wykonane samodzielnie, uczniowie potem z powrotem zabierają do domu, a jeśli są głodne i nie wytrzymują, zjadają zaraz.

Oferujemy Państwa dzieciom wspólną zabawę w małego kucharza, pracę w wesołej i swobodnej atmosferze przy sporządzaniu m.in. kolorowych kanapek, koreczków, naleśników, kisieli, past, sałatek , ciasteczek, babeczek, koktajli itp.

Search here