Koncepcja szkoły

Troszczymy się o nasze dzieci i szanujemy ich indywidualność. Rozumiemy jak wielką zmianą w ich życiu jest rozpoczęcie nauki w szkole. Pomagamy im odnaleźć swoje miejsce w nowym dla nich świecie. W bezpiecznej i życzliwej atmosferze kreujemy ich rozwój.

Chcemy wzbudzić u naszych uczniów dociekliwość, otwartość na wiedzę, cierpliwe poszukiwanie prawd o świecie. Pragniemy pomagać im w stawianiu pytań, które powinny pojawić się w siódmym, dziesiątym, czy dwunastym roku życia. Chciemy, aby nasi uczniowie chętnie przychodzili do szkoły.

Dokładamy wszelkich starań, aby tworzona przez nas przestrzeń nie była jedynie szarą bryłą budynku z salami zajęć, nie kojarzyła się z rutyną oraz brakiem miejsca na rozwinięcie skrzydeł. Koncepcja Szkoły Sokrates to przede wszystkim pełna koncentracja na wieloaspektowym wspieraniu dzieci w rozwijaniu indywidualności. Budujemy wzajemne zaufanie oraz szacunek, a przede wszystkim – stwarzamy poczucie bezpieczeństwa.

Koncepcja Szkoły Sokrates to również misja pedagogów i dydaktyków. To ich zadaniem jest stworzenie bogatej, wieloskładnikowej oferty edukacyjnej – zarówno tej skupionej wokół podstawowego programu nauczania i dostosowanej do wymogów MEN, jak i pozalekcyjnej. Zbudowanej tak, aby z roku na rok dziecko mogło się rozwijać, budować pewność siebie i chęć do poznawania świata.

Jeżeli zależy Państwu na oddaniu dziecka w dobre ręce, do szkoły w Bydgoszczy z koncepcją odbiegającą od standardowych rozwiązań, to zachęcamy do kontaktu. To właśnie u nas zarówno maluchy z podstawówki, jak i dzieci nieco starsze z liceum, spędzą najlepsze lata swojego życia - bez encyklopedyzmu, uniformizmu i wśród treści nauczania przystosowanych do oczekiwań współczesności.

Search here