Gimnazjum

Zajęcia dodatkowe

Koło miłośników historii
to miejsce dla uczniów chcących pogłębić i poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Jeżeli kogoś intrygują czasy starożytne, jeżeli ktoś ma mnóstwo pytań z zakresu II wojny światowej, to musi zostać członkiem naszego koła! Dzięki nam pozna ciekawych ludzi oraz przygotuje się do udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Nauczyciel prowadzący: dr Łukasz Myszka

Klub teatralny i kreatywnego pisania
to zajęcia te umożliwiające młodzieży wszechstronny rozwój, pobudzają fantazję, odkrywają zdolności i talenty aktorskie, literackie, poetyckie, recytatorskie i wokalne. Dają możliwość wyrażania uczuć i emocji poprzez obcowanie ze sceną i publicznością, tworzenie własnych tekstów piosenek, sztuk teatralnych czy wierszy. Nasi uczniowie przygotowują inscenizacje, próbują sił w pisaniu i adaptacji scenariuszy, biorą udział w spotkaniach z aktorami i… odwiedzają prawdziwy teatr.

Nauczyciel prowadzący: mgr Elżbieta Krenz

Klub Miłośników Japonii „Otomodachi”
to zajęcia klubu japońskiego stwarzają możliwość poznania podstawowego zakresu słownictwa oraz przydatnych zwrotów w języku japońskim. Głównym celem zajęć jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy na temat obyczajowości, tradycji i kultury Japonii. Ucząc się podstaw języka i pisania znaków nasi uczniowie poznają różne oblicza Kraju Kwitnącej Wiśni, zgłębiają jego przeszłość i teraźniejszość. Spotkania mają charakter warsztatów, podczas których wspólnie uczymy się rysować w stylu komiksów manga, próbujemy składać orgiami czy tworzyć ikebanę lub przygotowujemy i smakujemy tradycyjne potrawy japońskiej kuchni – koniecznie pałeczkami ohashi.

Nauczyciel prowadzący: mgr Sylwia Jurek

Młodzi melomani i instrumentaliści
to formacja skupiająca wszystkich miłośników muzyki. Należą do niej uczniowie, którzy śpiewają, piszą teksty piosenek oraz tacy, którzy tylko słuchają muzyki i lubią o niej podyskutować oraz tacy, którzy uwielbiają instrumenty muzyczne. Nasi Melomani przygotowują oprawę muzyczną do szkolnych imprez, uczestniczą w spotkaniach z muzykami oraz wyjściach do filharmonii i opery.

Nauczyciel prowadzący: mgr Walerian Krentz

Matematyka moją pasją
Jeżeli kogoś pasjonuje świat liczb, to znaczy, że koniecznie musi wstąpić do naszego koła. Razem z nami pogłębi swoją wiedzę z zakresu matematyki, przygotuje się do udziału w konkursach, rozwiąże łamigłówki i zadania logiczne oraz pozna sylwetki wielkich ojców matematyki.

Nauczyciel prowadzący: mgr Agnieszka Wachowiak

Science Club
przeznaczone jest dla osób, których fascynuje świat roślin i zwierząt, osób ciekawych tego, jak są zbudowane i jak żyją organizmy zamieszkujące dziś i w przeszłości naszą planetę. Warto zostać członkiem naszego koła i wspólnie z nami poszerzać wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.

Nauczyciel prowadzący: mgr Katarzyna Hołyńska

Basen
Zajęcia na basenie pod okiem instruktorów pływania stwarzają możliwość doskonalenia technik pływackich. Mogą w nich z powodzeniem uczestniczyć również uczniowie pragnący nauczyć się pływać od początku. Jednym słowem zajęcia dla każdego, bowiem nie od dziś wiadomo, że ruch w wodzie bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Nauczyciel prowadzący: mgr Angelika Kowalska

Samoobrona i karate
to propozycja coraz popularniejszych zajęć dla dziewcząt i chłopców, chcących poznać techniki obrony w niespodziewanych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu i życiu. W ramach spotkań z trenerem młodzież uczy się, jak uniknąć zagrożenia oraz jak zachować zimną krew i nie ulec panice w groźnej sytuacji.

sensei Jarosław Remus

Gry zespołowe
to forma zajęć pozalekcyjnych proponowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Przez 2 godziny w tygodniu dziewczęta i chłopcy doskonalą swoje umiejętności gry w piłkę ręczną, siatkową i koszykową. Uczestnicy zajęć biorą udział w rozgrywkach międzyklasowych, propagujących zdrowy styl życia i kształtujących zasady zdrowej rywalizacji.

Nauczyciele prowadzący: mgr Paula Paczkowska, mgr Dariusz Wiśniewski

Wolontariat
skupia młodzież wrażliwą na cierpienie ludzi i zwierząt. Ochotnicy ofiarowują swoje serca pacjentom hospicjum, dzieciom z domu dziecka i czworonogom ze schroniska dla zwierząt. Organizują zbiórki darów dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej oraz odpowiadają na apele organizacji charytatywnych.

Nauczyciel prowadzący: wychowawcy klas

Robotyka i Lego
Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Zajęcia choć sprzyjają pracy w grupach pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. W trakcie zajęć z robotyki z LEGO uczniowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają poznać takie dziedziny jak mechatronika, elektronika, automatyka, sterowanie, programowanie. Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być przygodą, pasją, hobby i w przyszłości zawodem z perspektywami.

Nauczyciel prowadzący: mgr Łukasz Dworski

Klub IT

Nauczyciel prowadzący: mgr Daniel Heba

Search here